Импорт подержанных авто ограничили 8 годами, а Евро-2 с Нового года станет реальностью

11:03 01.12.2005
Импорт подержанных авто ограничили 8 годами, а Евро-2 с Нового года станет реальностью

Сегодня Верховная Рада приняла Законопроект №8477 Про внесення змін до Закону України "Про деякі питання ввезення на митну територію України транспортних засобів" (щодо реєстрації). Данным Законом окончательно подтверждено, что с 1 января 2006 года регистрация легковых автомобилей, автобусов и седельных тягачей, не отвечающих, нормам Евро-2 – ЗАПРЕЩЕНА. Но есть и нюансы.
Также депутаты более четко прописали запрет ввоза ряда автомобилей старше 8 лет, а те что моложе должны соответствовать Евро-2.
Любопытно, что тотального запрета на регистрацию с 1 января 2006 года «грязных» авто не будет . Есть несколько случаев, когда требовать соответствия Евро-2 не будут…

Редакция Законопроекта №8477 в чем-то более лояльна к введению Евро-2, чем предыдущий СОТовский Законопроект №8322, но есть и отличия.
Депутаты наконец-то согласовали, что запрещать первую регистрацию трамваев и троллейбусов, не соответствующих нормам «Евро-2» - смешно и внесли правки. (Прим. Ред.В Законе Украины «Про деякі питання ввезення на митну територію України транспортних засобів», который был принят летом 2005 года в пакете СОТовских законов – был и такой пункт.)

Но запрет на ввоз автомобилей старше 8 лет пока номинально остался, хотя через 5 лет после вступления Украины в ВТО, его должны анулировать.

С 1 января 2006 года легковые авто (8703), автобусы и седельные тягачи должны соответствовать нормам Евро-2. Без этого их не пропустят на таможенную территорию и не зарегистрируют. Соответствовать они должны стандартам “B” ДСТУ UN/ECE R 49-02А,В:2002 или “B”,“С”,“D” ДСТУ UN/ECE R 83-03:2002, в зависимости от назначения. В этом также есть отличия от Законопроекта №8322, где соответствовать надо было европейским стандартам.

А теперь исключения. Норма про Евро-2 не распостраняется на автомобили, которые до 31 декабря 2005 года были ввезены на территорию Украины, произведены здесь, либо на них получен до 31 декабря 2005 года сертификат соответствия. Фактически это означает, что тотального подорожания с 1 января 2006 года не будет, так как до конца года в Украину ввезут и получат сертификат столько, сколько нужно, чтобы спокойно прожить начало года.

С 1 января 2007 года нормам Евро-2 должны соответствовать и другие (кроме седельных тягачей) грузовики и спецавтомобили.

Требования Евро-2 распостраняется на временно въежающий транспорт, а контроль за его наличием фактически возложен на таможню и МРЭО ГАИ.

Формально, принятый Радой Законопроект №8477 окончательно установил Евро-2 с 1 января 2006 года, но 100%-но украинские производители перейдут на этот стандарт на протяжении следующего года. Это явно компромиссный вариант.

Текст Законопроекта №8477

ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змін до Закону України “Про деякі питання ввезення на митну територію України транспортних засобів”

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до Закону України “Про деякі питання ввезення на митну територію України транспортних засобів” (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., № 34, ст. 435) такі зміни:

1. У назві Закону після слів “територію України“ додати слова “та реєстрації”;

2. Перед словами „Верховна Рада України постановляє” доповнити текст Закону преамбулою такого змісту: “З метою регулювання ввезення на митну територію України та проведення першої реєстрації ввезених або виготовлених в Україні транспортних засобів”;

3. Статтю 1 викласти в такій редакції: „1 Пропуск на митну територію України з метою вільного обігу (у тому числі з метою розкомплектування на запасні частини) тракторів колісних для перевезення напівпричепів (сідельних тягачів), автобусів, легкових автомобілів, вантажних автомобілів, автомобілів спеціального призначення та шасі з встановленими двигунами - коди товарних позицій згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності 8701 20, 8702-8705 та 8706 (шасі з встановленими двигунами тільки для автомобілів товарних позицій 8701 20 та 8702-8705), допускається за умови, що вони на момент переміщення через митний кордон України були виготовлені не раніше ніж 8 років тому.”;

4. Статті 2 і 5 замінити новою статтею 2 такого змісту, відповідно змінивши нумерацію статей:

„2. Пропуск на митну територію України з метою вільного обігу та першу реєстрацію в Україні ввезених транспортних засобів нових і таких, що були в користуванні, або виготовлених в Україні здійснюють за умови їх відповідності екологічним нормам не нижче рівня “ЄВРО-2” згідно з технічними регламентами та національними стандартами (щонайменше за умови відповідності вимогам рівня “B” ДСТУ UN/ECE R 49-02А,В:2002 або “B”,“С”,“D” ДСТУ UN/ECE R 83-03:2002, які застосовують залежно від особливостей конструкції транспортних засобів):

- для тракторів колісних для перевезення напівпричепів (сідельних тягачів), автобусів та легкових автомобілів - коди товарних позицій 8701 20, 8702 та 8703 - з 1 січня 2006 року. Цю норму не поширюють до 1 липня 2006 року на зазначені транспортні засоби, переміщені на митну територію України або виготовлені в Україні до 31 грудня 2005 року включно, та транспортні засоби, на які до 31 грудня 2005 року включно видано сертифікати відповідності;

- для вантажних автомобілів та автомобілів спеціального призначення - коди товарних позицій 8704 та 8705 – з 1 січня 2007 року”;
5. У статті 3: після слів „засобів вимогам” додати слова „технічних регламентів та”, після слів „є сертифікат” додати слова „або інший документ про підтвердження”;
6. Статтю 4 вилучити, відповідно змінивши нумерацію статей;
7. Доповнити текст Закону новими статтями 4, 5 такого змісту: “4. Стаття 1 цього Закону втрачає чинність через п’ять років з дня вступу до Світової організації торгівлі.

5. Дію статей 1 і 2 цього Закону не поширюють на транспортні засоби, які ввозять на митну територію України тимчасово, з метою транзиту та при переселенні громадян на постійне місце проживання в Україну”;

8. У статті 8 вилучити слова „крім статті 2, яка набирає чинності з 1 січня 2006 року”.

9. Доповнити текст Закону “Прикінцевими положенннями” такого змісту: “Прикінцеві положення:
1. Абзац другий статті 5 Закону України “Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України” (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., № 1, ст.2) викласти у такій редакції:

“Транспортні засоби за кодами 8701, 8702, 8703, 8704, 8705 Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності як нові, так і такі, що були у користуванні, які ввозяться на митну територію України громадянами, підлягають обов'язковій сертифікації відповідно до законодавства України. Документи, що засвідчують відповідність транспортних засобів вимогам технічних регламентів та національних стандартів, подаються митним органам під час митного оформлення пропуску транспортних засобів на митну територію України з метою вільного обігу та уповноваженим в Україні органам під час реєстрації транспортних засобів, якщо вони підлягають реєстрації”;

2. Пункт 3 статті 1 Митного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., № 38, ст. 288) викласти в такій редакції:
“вільний обіг - розпорядження без митного контролю товарами і предметами, пропущеними через митний кордон України”;
3. Кабінету Міністрів України в місячний термін з дня набрання чинності цим Законом: привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом; забезпечити перегляд і скасування центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону”;
II. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

Голова Верховної Ради України В.М.Литвин

 

Экологическими вопросами транспорта Украина пыталась заняться еще в конце 90-х, но тогда эти попытки скорее лоббировали чьи-то интересы, а не интересы экологии. Депутаты все время хотели обязать граждан что-то устанавливать на свои автомобили, а кто-то должен был это что-то продавать. Одно время даже в Украине действовало требование, что импортируемые автомобили должны быть оборудованы нейтрализаторами. Даже были фирмы, которые готовы были его туда установить, а вот давал ли он снижение токсичности - это было вне интересов законодателей. Сия норма просуществовала недолго и ее отменили - слишком уж абсурдным было требование.
Здесь надо отметить, что мыслить европейскими категориями депутаты стали с подачи господина Васадзе - он первым ввел в украинское законодательство понятие Евро-2 и тем самым пресек лоббизм продавцов катализаторов-нейтрализаторов. С тех пор попытки лоббизма чуждых приборов и навязывания их автолюбителям прекратились. Депутаты теперь требовали соответствия экологическим нормам. В Европе комплекс данных требований носит название "Евро" и, в зависимости от степени жесткости этих требований, есть: Евро-0, Евро-1, Евро2, Евро3, Евро-4 и т.д. В Украине требований даже Евро-1 узаконено не было и мы сразу перейдем на Евро-2. Ввести эти нормы пытались еще с 2004 года, потом было также несколько попыток, но уже на 2005 год. В 2005 году депутаты умудрились принять Закон, где потребовали соответствия нормам Евро-2 для троллейбусов и трамваев. Для тех кто не знает сообщим, что электротранспорт вообще-то не имеет токсичного выхлопа. Но, похоже, что с 2006 года Евро-2 все же станет реальностью в Украине.


Источник: AutoConsulting
Назад   ·   Вверх   ·   На главную
© InfoCar.ua 2005 - 2015