В Верховной Раде зарегистрирован законопроект №4767 (автор н.д. Терехин) "Щодо тимчасової надбавки до діючих ставок ввізного мита". Данный закон направлен на приведение законодательства Украины в соотвествии с решением Конституционного Суда №15-рп/2009 от 23 июня 2009 в части полномочий Кабмина и т.п.
Однако в проекте содержится поправка к 3.6. Закона «Про Митний тариф України» текст которой приведен ниже.«3.6. Тимчасова процедура запроваджується на період, який не перевищує граничний строк у дванадцять поточних календарних місяців (далі – граничний строк), починаючи з місяця, в якому закон про запровадження тимчасової процедури набирає чинність. Якщо оцінка стану і перспектив платіжного балансу свідчить про подальшу наявність підстав для продовження тимчасової процедури (стан платіжного балансу України надалі залишається критичним), то Кабінет Міністрів України має право подати на розгляд Верховної Ради України проект закону про поширення дії тимчасової процедури на наступний період, що не перевищує граничний строк, та/або про зміну розміру тимчасової надбавки. У разі прийняття такого проекту як закону, відновлюється порядок нотифікації Комітету з питань обмеження платіжного балансу СОТ та консультацій у його межах».
Также в разделе "Прикінцеві положення" зафиксировано следующее: "Уважається діючою тимчасова надбавка до ставок ввізного мита, встановлена відповідно до закону з урахуванням рішень Кабінету Міністрів України, прийнятих на підставі його норм, до набрання чинності рішенням Конституційним Судом України від 23 червня 2009 року №15-рп/2009 у справі щодо тимчасової надбавки до діючих ставок ввізного мита. У подальшому перелік товарів, до яких застосовується тимчасова надбавка до ставок ввізного мита, та розмір такої надбавки, можуть бути зміненими виключно законом."
Данные поправки расширяют срок действия 13% надбавки с 6 до 12 месяцев, а также "узаканивают" их действие. Закон предполагает вступление в силу изменений с момента опубликования. То есть в случае позитивного голосования, 12 месяцев будут исчислять от 6 марта 2009 года, то есть до 7 марта 2010 года.
Депутатам прийдется голосовать данный закон, поскольку решение КС требует приведения законодательства к нормам Конституции.