Porsche SE розглядає можливість повернення до оборонного бізнесу

21:24 03.04.2025
Porsche SE розглядає можливість повернення до оборонного бізнесу

Після багатомільярдних збитків минулого року як у своїй групі, так і у Volkswagen холдингова компанія Porsche SE шукає нові напрямки бізнесу. Розглядають, зокрема, можливість повернення до виробництва зброї та оборонної техніки, про це повідомляє ESUT.

За результатами невдалого року для автомобільної промисловості зареєстрований на біржі холдинг Porsche SE, який володіє 31,4% акцій Volkswagen та 25% акцій Porsche, має оголосити про чисті збитки у розмірі 20 млрд євро. Відповідно, менеджери наполягають на жорстких заходах економії та шукають нові напрямки бізнесу. Крім інфраструктури, обговорюється і вхід до збройового бізнесу, який фактично є повторним входом.

Porsche не є новачком у цьому бізнесі. З 1958 компанія F. Porsche GmbH як генеральний підрядник розробила для молодого Бундесверу новий стандартний танк під назвою «Typ 814». У цьому проєкті було враховано напрацювання, отримані під час світової війни, в яких брало участь конструкторське бюро Porsche, особливо в галузі шасі.

У жовтні 1963 року основний бойовий танк назвали «Леопардом» і передали на озброєння армії. Так Porsche стала генеральним підрядником зі створення танка Leopard для Бундесверу. Тому передбачається, що цей досвід може допомогти компанії успішно інтегруватися і до сучасного ринку озброєнь.

Компанія Porsche також намагалася отримати держзамовлення на автомобіль військового призначення «Type 597». Це був позашляховик з відкритим кузовом, також відомий як Kubelwagen. Він був оснащений чотирициліндровим оппозитним двигуном з повітряним охолодженням від цивільного Porsche 356.

У військових випробуваннях Porsche поступився конкурентам - DKW Munga від тодішнього Autounion (сьогодні Audi AG.Та в першу чергу Porsche Holding SE зацікавлений у корпоративних інвестиціях. З 2024 року компанія володіє двозначною мільйонною часткою у стартапі Quantum-Systems, що займається розробкою дронів. Вони також використовуються у військових цілях.

Перебіг війни Росії проти України ілюструє потенціал, який отримали автономні безпілотні системи. Згідно з заявами ради директорів журналу Manager Magazine, наразі для таких інвестицій є близько 2 млрд євро.


Источник: УНН
Фото: ESUT
Назад   ·   Вверх   ·   На главную
© InfoCar.ua 2005 - 2024