У кого є пільги на розмитнення авто 2024-2025?

15:04 22.10.2024
У кого є пільги на розмитнення авто 2024-2025?

Законодавством передбачено низку випадків, коли повністю або частково можна не сплачувати податки при імпорті автомобілів. Розглянемо, хто і коли може цим скористатися.

Розмитненням найчастіше називають процес документального оформлення та сплати обов'язкових платежів під час ввезення автомобіля (чи іншого транспорту або товарів) в Україну із-за кордону. Загальна сума зборів складається з мита, акцизу і податку на додану вартість (ПДВ). При цьому в окремих випадках можуть бути передбачені певні пільги - повне чи часткове звільнення від усіх або окремих платежів. Зрозуміло, що знаючи ці тонкощі, можна цілком легально здійснити розмитнення дешевше, про що зараз і поговоримо.

Електромобілі легкові

Ця категорія має найбільше пільг, щоправда, обмежених у часі - діятимуть вони до кінця 2025 року (якщо не відбудеться змін у законодавстві). Імпорт легкових електромобілів звільняється від мита й ПДВ, залишається лише невеликий акциз у розмірі 1 євро за 1 кВт-год ємкості акумулятора. Додатково авто на електричній тязі звільнені від сплати збору у Пенсійний фонд за першу реєстрацію. Скористатись послугами розмитнення в один клік https://wah.ua/clearance

Електромобілі вантажні

Такі авто теж можна «приганяти» з відчутною економією: мито на них розповсюджується за загальними правилами (відповідно, в певних ситуаціях можна буде отримати знижки, про що далі), акциз відсутній, нещодавно було скасовано й ПДВ (теж до кінця 2025 року). Так, вибір електровантажівок поки порівняно менший, проте слід знати, що їхнє розмитнення відбувається з такими пільгами.

Ретро-авто

Сегмент ретро-автомобілів тільки починає розвиватися в Україні. Такі машини віком понад 50 років звільнені від мита, акцизу й ПДВ. Однак поки є один важливий момент, досі не врегульований законодавством: імпортувати ретро-авто можна, а от поставити на облік й виїжджати ними на дороги загального користування – ні. Поки їм дозволено лише бути лише експонатами у музеях чи приватних колекціях.

 Як не сплачувати, або сплачувати зменшене мито?

Завдяки низці міждержавних угод, при імпорті автотранспорту з певних країн можна скористатися пільговими ставками мита - зменшеними, або й взагалі нульовими. Нагадаємо, що повна ставка мита становить 10% від оціночної вартості ТЗ. Проте для цього потрібно документально підтвердити походження автомобіля з тієї чи іншої країни, що зазвичай робиться за допомогою сертифікатів. Наприклад, для авто з Європейського Союзу цей документ має індекс EUR.1.

Отже, якщо ваш транспортний засіб має походження з ЄС і цьому є документальне свідчення, ви можете розраховувати на повну відсутність мита при «пригоні» автобусів, спецтехніки, вантажівок, сідлових тягачів та причепів. Невелике мито поки залишається (до 2026 року) для вживаних легковиків - 1,8%.

Окрім ЄС, знижене (або нульове) мито існує на автотехніку походженням з країн ЄАВТ (Республіка Ісландія, Князівство Ліхтенштейн, Королівство Норвегія та Швейцарська Конфедерація), Канади, Македонії, Ізраїлю та Великої Британії. Дізнатися точніше щодо пільг на конкретний вид транспортного засобу можна за телефоном 0800-20-91-23.

Що можна «пригнати» без ПДВ?

Як уже було згадано вище, електромобілі легкові й вантажні звільняються (до кінця 2025 року) від цього збору. Окрім них від податку на додатну вартість також звільнена поки не надто розповсюджена в Україні категорія - нові сідлові тягачі для напівпричепів, котрі як пальне використовують газ (стиснений або зріджений метан або біогаз), і класифікуються за кодом УКТ ЗЕД 8701 29 00.

Автомобілі, ввезені як гуманітарна допомога

У зв'язку з початком широкомасштабної війни різко зросла потреба у транспорті для ЗСУ, волонтерів, медиків, рятувальників та усіх інших, хто прямо чи опосередковано залучений до стримування агресії сусідньої країни, або ліквідації її наслідків. Автомобілі, що ввозяться як гуманітарна допомога звільнені від сплати усіх податків, до них не застосовуються вимоги відповідності екологічним та технічним стандартам тощо.

При цьому такі транспортні засоби не можуть використовуватися у приватних цілях або бути проданими. Їх можна реєструвати виключно на тих отримувачів, які передбачені у законодавстві (військові частини, інші силові структури, благодійні фонди тощо).

Також, після отримання у сервісному центрі МВС спеціального свідоцтва про реєстрацію ТЗ (ввезеного як гумдопомога) для виїзду за кордон, волонтери зможуть здійснювати закордонні поїздки на таких автомобілях.

Окрім перелічених, є ще деякі пільги - наприклад, на «нульове» розмитнення одного автомобіля на одного дорослого при переїзді на постійне місце проживання в Україну; для працівників закордонних дипломатичних установ, які певний час працювали за межами країни; при забезпеченні осіб з інвалідністю автомобілями (подарованими або наданими закордонними спонсорами як гумдопомога) через органи соцзахисту. Проте це скоріше одиничні ситуації, які ми не розглядатимемо саме через їхню незначну кількість.

При цьому слід розуміти, що лише усного декларування для отримання тієї чи іншої пільги при розмитненні недостатньо - потрібно заповнити дещо заплутані декларації, подати усі супровідні довідки, і при цьому ніде не зробити помилок, оскільки це може потягти накладення штрафу. Тому найкраще звернутися до отих, хто знається на цій справі, й зможе без проблем оформити усі документи та належні пільги на оподаткування. 

Наприклад - зверніться до фахівців з розмитнення West Auto Hub, й будьте спокійні, що все пройде швидко та без проблем!

Назад   ·   Вверх   ·   На главную
© InfoCar.ua 2005 - 2024