Експерти Інституту досліджень авторинку проаналізували статистику реєстрацій транспортних засобів у червні 2024 року, описали динаміку ринку та визначили 20 найпопулярніших нових легковиків місяця.
У червні українці та місцеві підприємства придбали 5,2 тисячі нових легковиків. Це на 11% менше, ніж у травні цього ж року, та на 8,6% менше, ніж у червні-2023. Після двох місяців зростання обсягів, з рекордом 6,5 тис. у березні (таких показників не було з 2021 року), ринок нових легкових машин спершу повернувся до середньомісячних значень, далі дещо знизив темпи.
Більшість нових легковиків, як звичайно, у червні (95,8%, 4978 шт.) були імпортованими із-за кордону. Частка легковиків, виготовлених в Україні методом крупновузлового складання або переобладнаних з імпортних машинокомплектів склала 4,2% (218 шт.).
Покупцями нових авто переважно були фізичні особи (66,9%, 3477 шт.), юридичні особи придбали 1719 автомобілів, що складає частку 33,1%.
Найбільше нових автомобілів протягом минулого місяця зареєстрували у місті Києві (2059 шт., 39,6%) та Київській області (618 шт., 11,9%) - що вже традиційно становить понад половину від усього обсягу ринку нових легковиків. Також у лідерах Дніпропетровська (376 шт., 7,2%), Львівська (316 шт., 6,1%) та Одеська (277 шт., 5,3%) області.
Якщо підсумувати частки п'ятірки областей-лідерів, отримаємо значення 70,1%. Тобто, левова частка торгів відбувається саме у цих регіонах (та столиці). Однак при цьому варто врахувати, що частина автомобілів отримує київську «приписку» не лише тому, що їх там купують, а ще з двох причин - лізингові компанії, які фактично можуть передавати транспортні засоби в інші області, однак реєструють їх за місцем власного резидентства, та державні установи плюс приватні компанії, які свої корпоративні парки теж часто реєструють у столиці, ближче до центральних офісів.
Найменше нових машин зареєстрували у Херсонський (2 шт.), Донецькій (12 шт.), Сумській (51 шт.), Тернопільській (55 шт.), та Чернігівській (59 шт.) областях. Загальна частка цих п'яти областей становитиме всього 3,4%. Луганська область знову потрапляє до статистичних вибірок з нульовим результатом.
У червні першість продовжує утримувати марка Toyota (815 шт., з часткою 15,7%). На другій позиції, що доволі цікаво саме для українського ринку - BMW (545 шт., 10,5%). Баварська марка щомісяця просувалася на сходинку вище, тепер впритул наблизившись до давнього очільника рейтингу.
Французький Renault, який «закрив» місяць з результатом 414 перших реєстрацій, що становить частку 8%, на третій сходинці
Четверте місце у Citroen (304 шт., 5,9%), замикає першу п'ятірку Volkswagen з підсумком 291 легковик та часткою 5,6%.
Першу позицію у рейтингу окремих моделей нових легкових автомобілів утримує кросовер Toyota RAV4 (411 шт.), помітно відірвавшись від лідера попередніх періодів Renault Duster (344 шт.), якому цього разі дісталося друге місце.
Третя позиція у Citroen Berlingo (198 шт.), четверта - у Honda M-NV (140 шт.).
П'ятий - седан Toyota Camry, який цього разку обрали 130 покупців. Цікаво, що стрімка «кар'єра» китайського електричного кросовера Volkswagen ID.4 зненацька обірвалася - за підсумками минулого місяця він навіть не увійшов до п'ятірки лідерів, зайнявши «місце біля виходу» під номером 19.
Серед нових легковиків, виготовлених або переобладнаних в Україні та зареєстрованих у червні (кількісно вони включені до загального рейтингу), до п'ятірки найпопулярніших увійшли Skoda Kodiaq (57 шт.) та Skoda Karoq (47 шт.), які випускають на закарпатському заводі «Єврокар». Третій у локальному заліку переобладнаний за корпоративним спецзамовленням одним з місцевих підприємств гібридний кросовер Toyota RAV4 (26 шт.).