Як виявляють фальшиві посвідчення водія, кому вигідно їх продавати та як боротися з шахраями?

18:24 01.05.2024
Як виявляють фальшиві посвідчення водія, кому вигідно їх продавати та як боротися з шахраями?

Патрульна поліція продовжує фіксувати фальшиві посвідчення водія. Днями на Волині виявили двох водіїв з підробленими документами. Про це повідомляє сайт ГУ Нацполіції у Волинській області. За порушення правил дорожнього руху патрульні зупинили легковик у м. Ковелі. Під час перевірки документів, виявилося, що посвідчення водія 43-річного кермувальника має явні ознаки підробки. На місце прибула група реагування патрульної поліції, підозрілий документ вилучили та направили на дослідження. Цього ж дня у селищі Мар'янівка аналогічний документ із ознаками підробки поліцейським для перевірки надав 28-річний мотоцикліст. Його також вилучили.

За використання завідомо підроблених документів чоловікам загрожує штраф або пробаційний нагляд на строк до двох років, або обмеженням волі на той самий строк (ч. 4 ст. 358 ККУ).

Підроблені посвідчення водія зовні схожі на оригінали, але їх немає у державних реєстрах і вони не відображаються у застосунку Дія чи в Кабінеті водія. Однак підробки продовжують користуватися популярністю. Зловмисники створюють сайти, де пропонують свої послуги і продають фальшиві посвідчення водія.

Темою посвідчень водія також користуються шахраї задля отримання фінансових даних користувачів. Зловмисники створюють фішингові ресурси з пропозицією продажу нібито справжніх посвідчень водія. У такий спосіб вони отримують доступ до електронних гаманців громадян і надалі привласнюють гроші потерпілих.

Щоб не стати жертвою шахраїв, дотримуйтеся порад кіберполіції, які зібрані на сайті «Кібер Брама». На цьому ресурсі можна дізнатися про шахрайські схеми та боротьбу з фейками. «Кібер Брама» містить практичні поради, як безпечно користуватися мережею. Наприклад, як захистити свій гаджет та облікові записи, яким має бути пароль, як безпечно користуватися соцмережами чи здійснити покупки в Інтернеті, як уникнути шкідливого контенту, як розпізнати ворожий фейк тощо. Проєкт «Кібер Брама» створений Консультативною місією Європейського Союзу в Україні за ініціативи Департаменту кіберполіції Національної поліції України, у партнерстві з громадською організацією МІНЗМІН та компанією Yedynka.

Головний сервісний центр МВС закликає бути відповідальними громадянами та користувачами Інтернету і допомагати викрити шахраїв. Якщо ви помітили ознаки шахрайства в Інтернеті або стали жертвою кіберзлочину - подайте електронне звернення до кіберполіції за посиланням. Закликаємо не користуватися послугами шахраїв, чесно здавати іспити та отримувати посвідчення водія у сервісному центрі МВС.


Источник: Головний сервісний центр МВС
Назад   ·   Вверх   ·   На главную
© InfoCar.ua 2005 - 2015