Асортимент моторних мастил різноманітний. Доступні пропозиції на скромний та великий бюджет. Можна вибрати комфортний варіант фасування: на кілька разів або для тривалого використання. Кожен бренд має свій підхід до виробництва. Багато хто розробляє власні технології, щоб поліпшити властивості олив: їх коефіцієнт випаровування, можливості захисту та очищення, лужне число.
Для класифікації мастильних матеріалів використовують різні критерії. Найочевидніший - марка автомобіля. У продажу є мастила для BMW, Audi, Kia, Ford, Lexus, Skoda, а також інших іменитих і маловідомих виробників транспортних засобів.
У центрі уваги - легкові автомобілі. Для них випускаються універсальні (літні та зимові) мастила, які дбайливо впливають на мотор і сприяють скороченню витрати палива.
На другому місці - вантажні машини. Вони потребують якісного догляду, оскільки постійно піддаються високим навантаженням. Для них - засоби з покращеними антиоксидантними показниками, збільшеним вмістом присадок, що очищають.
Також виділяють моторні мастила для водного транспорту та мотоциклетного: скутерів, мопедів, мотоциклів.
Оскільки двигуни збалансовані та адаптовані, у них індивідуальні потреби мастила: для бензинових, газових, дизельних, гібридів.
Як і двигуни, вироби поділяють за низкою ознак, серед яких кількість тактів і спосіб подачі повітря в циліндри. Відмінності між продуктами полягають у в’язкості, температурному режимі, різновидах та кількості присадок. А також у витраті.
При виборі моторної оливи варто дотримуватись рекомендацій виробника авто. Він чітко вказує, який коефіцієнт в’язкості є оптимальним, акцентує на специфікаціях і допусках.