Експерти Інституту досліджень авторинку проаналізували статистику реєстрацій транспортних засобів в Україні протягом травня та визначили топ моделей в трьох сегментах сідлових тягачів: імпорті вживаних, внутрішніх перепродажах та купівлі нових.
У травні українці придбали 3 тисячі нових та вживаних сідлових тягачів. Це на 87,5% більше, ніж за аналогічний період минулого 2022 року та на 3,4% більше, ніж у квітні-2023.
Вперше з початку повномасштабного вторгнення (тобто від лютого-2022) більшість (48,2%) від усіх тягачів придбали на внутрішньому ринку - кількісно це трохи більше як 1,4 тисячі.
Вживаними з-за кордону привезли також 1,4 тис. шт., проте їх частка виявилася меншою (47,3%), та продовжує знижуватися.
Новими придбали 4,5% сідлових тягачів, що в кількісному вимірі дорівнює 133 штуки. Такий місячний показник виявився найнижчим з червня-2022.
Найпопулярнішим сідловим тягачем на внутрішньому ринку у травні залишається DAF XF - угод купівлі-продажу таких моделей уклали 445 шт., що традиційно майже втричі перевищує показники найближчого конкурента - Volvo FH (168 шт.). Остання піднялася на дві сходинки догори у порівнянні з попереднім місяцем.
Третю сходинку зайняв MAN TGX (164 шт.), а на четверте з другого опустилося Renault Magnum (150 шт.). Замикає першу п'ятірку Renault Premium (126 шт.).
У травні з-за кордону найбільше привозили вживані MAN TGX (422 шт.). Ці моделі уже не один місяць очолюють рейтинг «свіжопригнаних» сідлових тягачів з пробігом.
На другому місці знаходиться DAF XF (358 шт.), а на третьому - Volvo FH (184 шт.).
Четверту сходинку посіла Scania R-Series (81 шт.), , а п'яте - Mercedes-Benz Actros (76 шт.).
У квітні першим за кількістю продажів став новий сідловий тягач Mercedes-Benz Actros (39 шт.), а третю - Volvo FH (35 шт.).
Четверте місце зайняла Scania R-Series (21 шт.), а п'яте - DAF XF (10 шт.).