Tesla не бачить сенсу самостійно випускати чипи

13:17 22.07.2022
Tesla не бачить сенсу самостійно випускати чипи

Самостійна розробка напівпровідникових компонентів для Tesla не є новим видом діяльності - власними нейронними процесорами FSD вона оснащує свої електромобілі з 2019 року, хоча спочатку покладалася на рішення Mobileye, а потім NVIDIA. Однак у самостійному випуску чипів сенсу автовиробник не бачить, про що заявили його представники у рамках звітної конференції. При цьому вони високо цінують зусилля постачальників боротьби з дефіцитом.

Старший віце-президент Tesla Ендрю Багліно (Andrew Baglino) та генеральний директор Ілон Маск (Elon Musk) під завісу звітного заходу навперебій розповідали про ситуацію з дефіцитом напівпровідникових компонентів, яка змусила компанію зайнятися оптимізацією елементної бази своїх електромобілів. По-перше, як уже повідомлялося раніше, відсутність одних компонентів змусила Tesla використовувати інші та відповідним чином адаптувати програмне забезпечення у тих сферах застосування, де це необхідно.

По-друге, як пояснив пан Баглино, компанія Tesla використовує близько 1600 найменувань напівпровідникових компонентів, які постачають 43 різні компанії. Ілон Маск додав, що нещодавно зустрічався з представником великого постачальника чипів і виявився задоволеним підсумками переговорів з ним. Саме щільна взаємодія з постачальниками чипів дозволила Tesla протягом кількох кварталів, протягом яких зберігався дефіцит напівпровідникових компонентів, нарощувати обсяги виробництва електромобілів. Партнери компанії готові вкладатися у випуск напівпровідникових виробів, які потрібні саме Tesla, як додав Ілон Маск.

Ендрю Багліно зазначив, що в електромобілях Tesla досить багато компонентів, створених на замовлення. Це мікроконтролери, і компоненти управління електроживленням, і пасивна силова електроніка. Постачальники розуміють потреби Tesla і підлаштовуються під них, тому компанія не має особливої ??потреби все розробляти, а тим більше випускати самотужки. Боротися з дефіцитом чипів компанії протягом попередніх кварталів допомагала як зміна номенклатури відповідно до фактичної наявності певних компонентів, так і інтеграція різних функцій в одному апаратному рішенні. Це допомогло компанії виявити резерви оптимізації компонентної бази, зрештою зменшивши кількість чипів, що використовуються в машині. У свою чергу, чим менше в системі елементів, тим вона надійніша і дешевша. Зараз Tesla не відчуває браку чипів, що випускаються за передовими техпроцесами, але деяка напруженість зберігається в сегменті компонентів, що випускаються із застосуванням зрілої літографії.


Источник: AMPERCAR
Назад   ·   Вверх   ·   На главную
© InfoCar.ua 2005 - 2024