Одна з причин кризи. В Україні масово не вистачає бензовозів!

12:13 01.05.2022
Одна з причин кризи. В Україні масово не вистачає бензовозів!

Після знищення потужностей Кременчуцького нафтопереробного заводу Україна стала повністю імпортозалежною від постачання бензину та дизеля з Європи. Проте через обмежену пропускну спроможність залізниці та нестачу рухомого складу в Європі українські паливні трейдери не змогли забезпечити швидке збільшення імпорту пального.

Як пояснили експерти, це обумовлено нестачею бензовозів, якими зараз стали здійснювати більшу частину постачання палива з Європи. Як зазначив у коментарі UBR.ua співвласник мережі АЗС KLO Ігор Чернявський, з одного боку, в Україні просто не вистачає машин, які можуть виїжджати до ЄС за паливом.

Згідно з правилами країн Євросоюзу, «наповнення» бензовоза може здійснюватися тільки через шланг з герметичним клапаном знизу бака (метод нижнього наливу), тоді як більшість (до 95%) бензовозів в Україні пристосовані для верхнього наливу, тобто через верхній люк у баку.

Таке становище склалося через те, що до війни українські трейдери практично не здійснювали постачання палива автотранспортом та, відповідно, не мали потреби у закупівлі машин, сертифікованих для міжнародних перевезень.

Крім того, збільшити кількість бензовозів складно через їхню високу ціну, підкреслює Чернявський.

«У нашої компанії всього 50 машин, а для покриття попиту потрібно 250. Один б/в бензовоз коштує 100 тисяч євро. Але хто дасть 10 мільйонів на машини, які завтра можуть розбомбити?» - прокоментував нам співвласник KLO.

За його словами, компанії також зіткнулися з повільною видачею ліцензій та дозволів на здійснення міжнародних перевезень до країн ЄС.

За прогнозами директора «Консалтингової групи А-95» Сергія Куюна, складнощі з доставкою палива будуть відчуватися ще протягом травня. Приблизно до червня варто розраховувати, що система запрацює, після чого в Україні почнуть завозити достатньо палива для покриття попиту. А АЗС перестануть застосовувати обмеження щодо кількості літрів на заправку в одну машину (зараз часто становлять 10-20 л залежно від мережі).


Источник: UBR.ua
Назад   ·   Вверх   ·   На главную
© InfoCar.ua 2005 - 2015